Shanghai Boy aresztowany

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

W ubiegłym tygodniu policja w Hongkongu aresztowała jednego z liderów triady Wo Shing Wo – Kwok Wing-hung znanego pod pseudonimem “Shanghai Boy”.

W środę tuż po zapadnięciu zmroku, agenci ze śledczej sekcji finansowej Narcotics Bureau (biuro narkotykowe), wkroczyli do domu Kwok w Repulse Bay (tzw. zatoka miliarderów) i po przeszukaniu domu zabrali różne dokumenty oraz oczywiście samego Shangai Boy. Wg. policji Shanghai Boy wyprał w latach 2007-2012 w czterech lokalnych bankach około 100 mln lokalnych dolarów (50 mln zł). Shanghai Boy najprawdopodobniej przewodził triadzie Wo Shing Wo w latach 1998-2000 a obecnie jest szefem jednej z frakcji tej triady.

W sierpniu 2012 roku Kwok został aresztowany wraz z dwoma liderami wiosek pod zarzutem wyprania 300 mln dolarów (150 mln zł). (Głównym obszarem działalności triad są tereny podmiejskie Hongkongu (Nowe Terytoria). W licznych wioskach łatwiej ukryć przemycane towary, narkotyki etc. oraz zwerbować ludzi do gangu).

Głośno w mediach o Kwok zrobiło się na początku 2012 roku, gdy wziął udział w wystawnej kolacji wydanej przez kandydata i późniejszego szefa rządu Hongkongu Leung Chun-ying. Leung Chun-ying później wielokrotnie odżegnywał się od znajomości z Shanghai Boy.

Kwok Wing-hung (59 lat) po spędzeniu ponad 24 godzin w policyjnym areszcie i wpłaceniu kaucji w wysokości 200 tyś dolarów (100 tyś zł) wyszedł na wolność.