Single z Hongkongu bardziej otwarci na randki z obcokrajowcami

Osoby samotne w Hongkongu są bardziej otwarte na randki z obcokrajowcami niż ich sąsiedzi w Azji Południowo-Wschodniej, co odzwierciedla międzynarodowy charakter miasta.

Przez sześć kolejnych lat szeroko zakrojone badanie randkowe wykazały, że 60% singli w Hongkongu jest otwartych na randki z obcokrajowcami. Odsetek ten jest wyższy niż odsetek singli w Singapurze i Malezji, podczas gdy Tajlandia plasuje się na szczycie, z około ośmioma na 10 singli gotowych poślubić obcokrajowca.

Hongkong to kosmopolityczne miasto. W porównaniu z Singapurem i Malezją w Hongkongu pracuje więcej emigrantów – powiedziała Violet Lim, szefowa i współzałożycielka Lunch Actually, międzynarodowej firmy randkowej z siedzibą w Singapurze, która przeprowadziła badanie. W tym roku Lunch Actually przebadał online ponad 2800 samotnych respondentów, w wieku od 21 do 51 lat, z pięciu krajów Azji Południowo-Wschodniej: Hongkongu, Singapuru, Malezji, Indonezji i Tajlandii.

Spotkanie z potencjalnym partnerem za pośrednictwem znajomych jest jednym z najpopularniejszych sposobów znalezienia chłopaka lub dziewczyny w Hongkongu (50 procent z 450 ankietowanych osób), Malezji (40 procent z 360 respondentów) i Indonezji (53 procent z 450 singli) . Dla kontrastu większość tajskich singli (44 procent z 1000 osób zapytanych) wierzy w przeznaczenie, dzięki któremu pozna swojego przyszłego partnera.

Korzystanie z aplikacji randkowej jest jednym z trzech najlepszych sposobów na randkę we wszystkich pięciu regionach i najlepszym wyborem w Singapurze, gdzie aż 51 procent z 600 singli przebadanych twierdzi, że woli korzystać z aplikacji randkowych.

„Osoby samotne korzystające z aplikacji randkowych skupiają się przede wszystkim na wyglądzie, a nie na wartościach, które dzielą”, mówi Lim, dodając, że wspólne wartości są istotnym elementem w utrzymywaniu długoterminowych relacji.

Przełamując stereotyp kobiet z Hongkongu jako powierzchownej i materialistycznej, sondaż pokazał, że singielki z Hongkongu zwracają obecnie mniejszą uwagę na czynniki takie jak dochód, wykształcenie, wiek, niż w poprzednich latach.

Badanie wykazało, że w Hongkongu najwięcej samotnych kobiet (62 procent) chętnie umawia się z mężczyznami, którzy zarabiają mniej niż oni, podczas gdy Indonezja ma najmniejszy odsetek kobiet (około 40 procent), które są otwarte na randki z mężczyznami o niższym przychodzie.
Z drugiej strony, w porównaniu do sześciu lat temu, w Hongkongu (87 procent), Malezji (97 procent) i Singapurze (91 procent) jest więcej samotnych mężczyzn, którzy twierdzą, że chętnie spotykają się z kobietą o wyższych dochodach .

Większość mężczyzn w Hongkongu (87 procent) twierdzi, że jest otwartych na randki z kobietami o wyższych dochodach, a 93 procent z nich na partnerów z wyższym wykształceniem.

Jeśli chodzi o randki, dyskryminacja ze względu na wiek jest niewielka, większość kobiet w Hongkongu chętnie umawia się z młodszymi mężczyznami (68 procent), a większość mężczyzn w Hongkongu twierdzi, że jest otwarte na randki ze starszymi kobietami (59 procent). Dla porównania, prawie wszystkie samotne kobiety w Tajlandii (99 procent) chętnie umawiają się z młodszymi mężczyznami. W porównaniu z badaniami w ostatnich sześciu latach, obserwuje się rosnącą tendencję osób samotnych chętnych na randki z młodszymi mężczyznami w Singapurze i Malezji, a także w Hongkongu. Samotni mężczyźni w tych trzech regionach coraz chętniej spotykają się ze starszymi kobietami.