Studenci boją się infiltracji komunistów

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments


Komunistyczna Partia Chin wystrzeliła z grubej rury w obronie studentki Uniwersytetu Hongkońskiego (HKU) Eugenii Ye Lushan (葉璐珊) z Guangzhou. Partia ostro skrytykował studentów uniwersytetu w Global Times, za szerzenie makkartyzmu, w związku z krytyką Eugenii Ye ubiegającej się o członkostwo w związku studentów HKU, za przynależność do Ligii Młodzieży Komunistycznej.

Eugenia Ye (nie Yip) przyznała wcześniej, że była członkiem młodzieżówki komunistycznej, lecz przynależność do tej organizacji jest w Chinach obowiązkowa, co w szczególności dotyczy uzdolnionych studentów. Pomijając już wiele innych kwestii, łącznie z dziadkiem komunistą, obrona chińskiej studentki przez partię, może sugerować że Eugenia Ye jest wtyczką komunistów, usilnie próbujących infiltrować środowisko studentów.

A nawet jeśli Eugenia Ye wtyczką nie jest, i to tylko miła i uzdolniona dziewczyna, to jej obecne szanse na członkostwo w związku studentów Uniwersytetu Hongkońskiego są raczej niewielkie. Z pewnością, nie pomogą Eugenii Ye także jej roznegliżowane zdjęcia, które znalazł Next Magazine: http://nextplus.nextmedia.com/news/spot/20150206/149446 

Dowiedz się więcej: http://www.ejinsight.com/20150206-mainland-students-become-collateral-targets-in-hk-battle/