The Peak – Wzgórze Wiktorii

  • Post category:HKG
  • Post comments:0 Comments

 

Hongkong The Peak

Większość podróżnych odwiedzających Hongkong, pierwsze kroki skieruje na słynny The Peak (ang. Victoria Peak), w Polsce zwanym Wzgórzem Wiktorii. Stąd, a konkretnie z tarasu widokowego zwanego Sky Terrace 428 (428 m n.p.m.) rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na wyspę Hongkong i półwysep Kowloon.  Na The Peak dostaniemy się tramwajem a dokładniej kolejką linową The Peak Tram ze stacji w Admiralty, lub autobusem nr 15 z Central (info). The Peak dobrze odwiedzić zarówno w dzień, jak i wieczorem. Taras widokowy otwarty jest od 10:00 do 23:00. Wstęp kosztuje ok 25 zł.

Po zejściu z tarasu, możemy udać się na krótki spacer wokół The Peak. Zobacz: http://www.hongkong.info.pl/the-peak-circle-walk/.

Po spacerze możemy napić się kawy, zjeść lunch w niewielkim centrum handlowym położonym obok tarasu widokowego. Polecam restaurację Tsui Wah.

Na koniec musimy już stanąć w kolejce po bilety na Peak Tram. Szczęśliwie kolejka nie jest na ogół duża i po kilkunastu minutach na ogół, dostaniemy się do kasy a po krótkiej chwili wsiądziemy do zabytkowego tramwaju.