Walentynki w Hongkongu

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Hongkończycy wydadzą przeciętnie 1 430 HKD (640 zł) na tegoroczne Walentynki, wg. sondażu przeprowadzonego przez Groupon, który przebadał planowane wydatki zakochanych w 17 państwach.
Panowie w Hongkongu najwięcej wydadzą na kwiaty, nawet 1 500 HKD (675 zł) za popularny bukiet róż z Ekwadoru, oblężenie przeżywać będą także restauracje serwujące drogie dania (a to wydatek nieraz 1000 zł). Coraz popularniejsze jest także przygotowanie uroczystej kolacji dla wybranki naszego serca w domu. W końcu romantyzmu tu także nie zabraknie a mężczyźni w Hongkongu świetnie gotują.

Niestety, dla handlowców walentynki tego roku wypadają w sobotę, a to oznacza znacznie mniejsze obroty. Najbardziej narzekają kwiaciarnie, wszak istotnym elementem Walentynek jest pochwalenie się pięknymi różami w pracy. A niech koleżanką zbieleją oczy! Najbardziej rzutcy panowie zamawiali po 99 róż, kosztujących 9 000 HKD (4 tyś zł). Jednak jak do tej pory, żadne tak duże zamówienie jeszcze nie zostało złożone.

Mimo całej romantyczności jutrzejszego święta, urzędy stanu cywilnego w Hongkongu odnotowały spadek planowanych małżeństw, z 526 w roku ubiegłym do 207. W 2014 roku zachodnie Walentynki zbiegły się jednak z chińskimi Walentynkami (Yuen Siu Festival), wypadającymi 15 dnia pierwszego miesiąca roku księżycowego. Poza tym najlepszą porą na ślub bez względu na rok jest 8 dzień sierpnia (8 to szczęśliwa liczba).

___________________

Tyle odnośnie doniesień prasowych. Jedna mała uwaga przydatna dla panów, duży bukiet pięknych róż kupimy po godzinie 18:00 nawet za 200-300 HKD (poniżej 100 zł). Oczywiście może to nie będą róże z Ekwadoru, ale także piękne i pachnące.