Wyjątkowy prezent na święta

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”4oeovsUVbH8″]

Wyjątkowy prezent na święta dla mieszkańców Hongkongu, “przekazała” G4S, brytyjska firma specjalizująca się w przewozie gotówki. Na skutek usterki drzwi w jednym z jej samochodów transportowych (policja nie wyklucza tutaj celowego działania), wyleciało na środku ruchliwej ulicy Gloucester Road 35 milionów dolarów (14 mln zł) w banknotach 500 dolarowych (200 zł). Przejeżdżający ulicą taksówkarze, motocykliści, jak i będący w pobliżu przechodnie, pospieszyli zbierać porozrzucane banknoty.

Niektórzy posunęli się nieco dalej i zabierali pieniądze ze skrzynki z banknotami, w której były zapakowane w folię grube ich pliki, zawierające po 500 tyś dolarów (200 tyś zł). Jedna z kobiet ponoć wzięła około 10 z nich (z kilka mln zł), po czym zniknęła pośrodku zatłoczonego Wan Chai.

Wg. G4S samochód przewoził 525 mln dolarów (210 mln zł), każda skrzynka natomiast zawierała 17,5 mln dolarów (7 mln zł) w banknotach 500 dolarowych. Około 35 milionów łącznie wypadło na ulice (14 mln zł), z czego 20 mln (8 mln zł) zebranych zostało przez mieszkańców.

Część pieniędzy szczęśliwie dla G4S udało się już odzyskać. Mieszkańcy karnie zwrócili pieniądze, mimo to podobno nadal brakuje 15 milionów dolarów.

Dowiedz się więcej: http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1668594/christmas-comes-early-scramble-cash-after-security-van-spills