Zakupy bez VAT

Shopping 700
W Hongkongu nie ma podatku VAT i teoretycznie większość produktów powinna być nawet o 20-30% tańsza niż w Polsce. Teoretycznie gdyż wysokie czynsze w Hongkongu różnice w cenach skutecznie niwelują. Mimo to i tak dużo produktów, w tym produktów luksusowych jak ubrania znanych projektantów czy szwajcarskie zegarki, są sporo tańsze w Hongkongu.  Czasami zakup jednej drogiej rzeczy, potrafi zwrócić z nawiązką podróż do Hongkongu wraz z zakwaterowaniem.

Trudno doradzić co kupić w Hongkongu tanio, za dużo produktów jest na rynku. Na pewno wspomniane wcześniej towary luksusowe, obiektywy do aparatów fotograficznych, ogólnie wyroby azjatyckie.

Uwaga: Nim dokonasz drogiego zakupu, sprawdź czy wracając do Polski na granicy nie będziesz musiał,-a zapłacić cła. Należy mieć także na uwadze, zakaz wwozu do Unii Europejskiej wielu produktów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wyrobów z krokodyla, kości słoniowej etc.

Niestety, powyższe informacje o tanich zakupach w Hongkongu są już częściowo nieaktualne, wraz ze znacznym osłabieniem polskiej złotówki w stosunku do dolara w ostatnich kilkunastu miesiącach.