Carson Yeung skazany

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Carson Yeung Ka-sing większościowy udziałowiec klubu piłkarskiego Birmingham City, został skazany przez sąd w Hongkongu na 6 lat więzienia za pranie pieniędzy. Pięćdziesięcioczterolatek w latach 2001-2007  “wyprał” w 2 hongkońskich bankach: Wing Lung Bank i HSBC, 721 mln HKD (288 mln zł).

Yeung wraz ze swoim ojcem, który zmarł w 2012r., mimo oficjalnego braku zarobków w okresie 2001-2007r., “przepuścili” przez swoich 5 kont bankowych 721 milionów dolarów. Przelewy na ich konta dokonywane były przez różne podmioty, w tym firmy ochrony i kasyna z Makau, z czego aż 97 milionów dolarów wpłaconych zostało gotówką (437 depozytów gotówkowych).

Były fryzjer Carson Yeung, według policyjnych ekspertów prowadził interesy z Cheung Chi-tai, jednym z przywódców lokalnej triady, inwestując miliony dolarów w hazard w Makau. Ze względu na skomplikowanie sprawy i brak rzetelnych wyjaśnień oskarżonego, źródło pochodzenia pieniędzy Carson Yeung Ka-sing do końca nie zostało wyjaśnione

Yeung zeznał w sądzie, że pieniądze zarobił na salonach fryzjerskich, inwestując w nieruchomościach, giełdzie i z wygranych w kasynach.

Oprócz kary więzienia Carson Yeung straci także część swojej fortuny, zamrożonej obecnie przez sąd. Prokurator wystąpił o konfiskatę 3 kwietnia blisko 400 milionów HKD (160 mln zł).