Cwaniaczki przegrywają ze staruszką

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

 

Agent nieruchomości i Lau Oi-kiu

[divider]Hau Chi-keung, przewodniczący komitetu wiejskiego Sheung Shui oraz agent nieruchomości Man Chun-shing, zobowiązani zostali przez sąd w Hongkongu do zapłaty 1,41 mln dolarów (ok 680 tyś zł) odszkodowania 85-letniej Lau Oi-kiu, za działania mające na celu usunięcie jej z zajmowanej ziemi w Ho Sheung Heung w Sheung Shui.

Wniosek w sprawie odszkodowania złożyła Lau Oi-kiu, która w końcu opuściła uprawianą przez 60 lat ziemię (de facto niewielką działkę), lecz nie mogąc pogodzić się ze stratą sprawiedliwości postanowiła szukać w sądzie i wygrała.

Agent wraz przewodniczącym komitetu rozpoczęli nękanie Lau w 2006 roku, opłacając kierowców samochodów ciężarowych zatrudnionych na pobliskiej budowie, i pozostawiając na działce Lau różne odpady budowlane. Swojej działalności nie zaprzestali, mimo interwencji jednego z departamentów rządowych.

Hau Chi-keung wraz innym mężczyzną kupili 3 działki obok działki Lau w 2005 roku za 5 mln dolarów i planowali przejęcie działki Lau. Lau Oi-kiu nie była właścicielem spornej ziemi, Hau twierdził natomiast, że porozumiał się z właścicielem działki i zaczął ją dzierżawić.

Nie pierwsza to sytuacja, w której agenci nieruchomości czy deweloperzy próbowali pozbawić ziemi starsze osoby zamieszkujące Nowe Terytoria. Walka jest nierówna, gdyż po jednej stronie mamy osoby bez skrupułów, z pieniędzmi oraz prawników a po drugiej często niewykształconych staruszków, którzy umowy najmu/dzierżawy ziemi/działek zawierali ustnie, lub nie zarejestrowali prawa do działki w urzędzie, bądź ich prawa własności są sporne.
[one_half]

Działka Lau przed opuszczeniem

[/one_half]
[one_half_last]

Widok obecny

[/one_half_last]