Michael Lynch odchodzi

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”gIxoilTqb8A”]

Australijczyk  Michael Lynch złożył rezygnację ze stanowisku szefa West Kowloon Cultural District Authority (WCCD), obecnie jednego z największych projektów kulturalnych na świecie. Mianowany w maju 2011 roku, Lynch miał za zadanie wprowadzić w życie ambitny projekt centrum kulturalnego-artystycznego o wartości ponad 8 mld zł. Koszt budowy West Kowloon Cultural District przekroczył jednak już przewidziany budżet i znacznie się opóźnia.

Michael Lynch zarabiał rocznie ponad 16 mld HKD (ok 7 mln zł) i na pewnie nie względy finansowe zadecydowały o jego rezygnacji. Oficjalnym powodem odejścia Lynch z pracy jest chęć opieki nad chorą żoną. W ubiegłym roku zmarł jego ojciec oraz teściowa.

Michael Lynch poprzednio kierował Southbank Centre w Londynie i  Sydney Opera House. Lynch już wcześniej brany był pod uwagę przy wyborze dyrektora WCCD, ze względów rodzinnych zrezygnował jednak z przeprowadzki do Hongkongu a posadę objął Anglik Graham Sheffield. Sheffield ustąpił jednak ze stanowiska po 5 miesiącach zaledwie, tłumacząc się względami zdrowotnymi, a dwa miesiące później objął posadę dyrektora artystycznego w British Council w Londynie.

Więcej: http://www.ejinsight.com/20150211-farewell-mr-stick/