Najmniejsze mieszkania na świecie

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Ceny nieruchomości w Hongkongu rosną, natomiast wielkość oferowanych przez deweloperów mieszkań maleje. W trzeciej turze sprzedaży żadna z nieruchomości w luksusowej posiadłości Arezzo w dzielnicy Mid-Levels nie znalazła nabywcy (tu koszt mieszkania 80 metrowego to 30 milionów dolarów hongkońskich czyli w przybliżeniu 12 milionów złotych), i zapewne coraz niższy popyt na luksus spowodował dużą podaż ubóstwa.

Deweloper Cheung Kong (Li Ka-shing, ten od Rossmann’a w Polsce) wkrótce rozpocznie sprzedaż miniaturowych mieszkań w nowym budynku/osiedlu Mont Vert (zdjęcie) w dzielnicy Tai Po (Nowe Terytoria). Mieszkania oferowane przez Cheung Kong liczyć będą jedynie……………15 metrów kwadratowych. Cena mieszkań jeszcze nie jest znana.

Komentarz jednego z internautów: “Co jest ulubionym zwierzątkiem Li (Li Ka-shing)? Szczury w małych klatkach. Przypominać mu będą one jego spuściznę, a on będzie siedział przy kominku w swojej potężnej rezydencji w Vancouver i śmiał się do rozpuku na myśl o tym co sprzedał i zrobił mieszkańcom Hongkongu”.

Cały artykuł: http://www.scmp.com/property/hong-kong-china/article/1611313/cheung-kong-prepares-offer-165-sq-ft-flats