Wypadek przy instalacji klimatyzatora, poważnie ranne dziecko

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”P1rXettfI5k”]

Hongkong. Sześcioletnia dziewczynka walczy o życie po zranieniu odłamkiem klimatyzatora, który urwał się z dźwigu i spadł z wysokości 22 piętra na chodnik.

Wczorajszego przedpołudnia dziewczynka wraz ze swoją klasą wybrała się z wizytą do popularnego Hongkońskiego Ogrodu Botanicznego i Zoologicznego. W drodze powrotnej oczekując na na szkolny autobus, dzieci przebywały w pobliżu budynku przemysłowego Coda Plaza przy Garden Road, w którym trwała instalacja nowego klimatyzatora. Ciężki, blisko 500 kilogramowy klimatyzator, nieoczekiwanie zerwał się ze stalowej linki podnoszącego go dźwigu i z impetem uderzył w chodnik uszkadzając podziemne rury z woda i raniąc odłamkami 2 dziewczynki. Siedmioletnią lekko w nogę i sześcioletnią poważnie w głowę.

Sześciolatka przeszła operację w szpitalu Queen Mary w Pok Fu Lam a stan jej zdrowia zmieniono obecnie z krytycznego na poważny.

Przybyła na miejsce policja aresztowała 58 letniego mężczyznę odpowiedzialnego za załadunek. Mężczyzna został zatrzymany lecz nie postawiono mu żadnych zarzutów.