Porwano Quennie Law

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”buSW7P9zApo”]
Hongkong. Ponad 300 uzbrojonych policjantów przeczesuje park Ma On Shan Country Park, w poszukiwaniu ukrywających się w nim porywaczy. W sobotnią noc zorganizowany gang z Chin kontynentalnych, włamał się do luksusowej posiadłości przy  Clear Water Bay Road, ukradł 2 miliony dolarów w gotówce i biżuterii (ok 1 mln zł) a następnie uciekł zabierając z sobą zakładnika.

Porwaną osobą była Queenie Rosita Law, wnuczka założyciela sieci sklepów odzieżowych Bossini. Gang przetrzymywał Queenie Law w grocie w Sai Kung przez 114 godzin nim uwolnił ją po otrzymaniu okupu w wysokości 28 milionów dolarów (14 mln zł).

Policja mimo iż śledziła przekazanie okupu porywaczom, zgubiła trop a urządzenie naprowadzające zainstalowane w walizkach z pieniędzmi, zaprowadziło policję do wzgórza Pak Fa Lam, choć porywacze byli na tyle sprytni by przełożyć pieniądze.

Policja zidentyfikowała do tej pory 2 z 6 porywaczy i zapewnia, że złapanie całej szajki jest kwestią dni.

Zobacz materiał filmowy Apple Daily: https://www.youtube.com/watch?v=9nlqakVIAPQ

Queenie Rosita Law w krótkim i emocjonalnym wystąpieniu dzisiaj w hotelu Four Seasons, potwierdziła zebranym dziennikarzom, że to ona była ofiarą ataku lecz pozostała “nietknięta fizycznie i emocjonalnie”.